Părerile cumpărătorilor despre Hota AEG DPE5660M
Hota incorporabilă telescopică AEG DPE5660M are o putere de absorbție de 660 mc/h, un motor și o lățime de 60 cm. Fabricată din inox, această hotă este apreciată pentru puterea excelentă de absorbție, în special pe treapta 2. Recenziile indică performanțe bune cu evacuare de 125mm, dar există și nemulțumiri legate de pornirea manuală (nu automată când este extinsă) și consumul mare de apă la clătire. Unii utilizatori au raportat probleme cu filtrele care sunt mai mici decât locașul lor.
Utilizatorii au apreciat:
- Putere excelentă de absorbție, în special pe treapta 2
- Silențioasă cu sistem de evacuare adecvat
- Materiale de calitate
- Design elegant
- Ușor de întreținut
- Performanță bună chiar și cu evacuare de 125mm
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Nu pornește automat când este extinsă hota
- Filtrele sunt mai mici decât locașul lor la unele unități
- Dificultăți în găsirea filtrelor de carbon compatibile
- Probleme de aliniere la unele unități
- Trage foarte puțin pe treapta 1
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Greutate | 11.4 Kg |
| Adancime | 300 mm |
| Latime | 598 mm |
| Inaltime | 395 mm |
| Consum anual energie | 56 kWh |
| Eficienta filtrare grasime | Clasa C |
| Eficienta iluminare | Clasa A |
| Eficienta energetica | Clasa energetica A dintr-o gama de la A+++ la F |
| Eficienta fluid dinamic | Clasa A |
| Numar motoare | 1 |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Trepte putere | 3 |
| Nivel zgomot | 60 dB |
| Debit maxim de aer absorbit | 660 m³/h |
| Debit minim de aer absorbit | 235 m³/h |
| Design | Telescopica |
| Culoare | Argintiu |
| Functii | Iluminare |
| Numar becuri | 1 |
| Tip lumina | LED |
| Material filtru | Aluminiu |
| Tip panou de comanda | Mecanic |
| Tip filtru | Filtru lavabil |
| Metoda de ventilare | Recirculare |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip incastrare | Incorporabil |
| Brand | AEG |
Mai multe detalii »
