Părerile cumpărătorilor despre Laptop HP 6M2H9EA
HP 17-cn2015nq cu i5-1235U și MX550 este un laptop de 17" destinat birou și consum multimedia. Are performanțe bune și stocare generoasă, dar driverele lipsă și bateria slabă sunt criticate frecvent.
Utilizatorii au apreciat:
- Ecran mare 17.3" FHD IPS
- Stocare hibridă (1TB HDD + 256GB SSD)
- Performanțe bune pentru preț
- Rulează jocuri ușoare decent
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Drivere lipsă sau greu de găsit
- Baterie ține maxim 1.5-5 ore
- Finisaj negru care arată praful
- Display mediocru
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Wireless | 802.11 ac/a/b/g/n 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Sistem de operare | Free DOS |
| Platforma producator | HP 17 Series |
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 2.21 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 400.7 x 257.8 x 19.9 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | TPM (Trusted Platform Module) |
| Accesorii incluse | Adaptor 65W |
| Autonomie baterie | 5 h |
| Caracteristici cheie | Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Tastatura Chiclet Camera HP TrueVision HD Baterie 3 celule - 41Wh |
| Culoare | Jet Black |
| Porturi | 2 x USB 3.1 1 x HDMI 1 x USB type C 1 x Audio Out/Microfon |
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | HD Audio |
| Tip memorie placa video | GDDR6 |
| Tehnologii placa video | GeForce Experience Direct X12 |
| Capacitate memorie video | 2048 MB |
| Model placa video | MX550 |
| Chipset video | nVidia GeForce MX |
| Tip placa video | Dedicata |
| Viteza HDD | 5400 rpm |
| Capacitate HDD/SSHD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Tip stocare | HDD + SSD |
| Frecventa | 3200 MHz |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Numar sloturi | 2 |
| Tip memorie | DDR4 |
| Capacitate memorie | 8 GB |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Nu |
| Finisaj display | Anti-Reflective |
| Luminozitate | 250 niti |
| Tehnologie display | IPS |
| Format display | Full HD |
| Diagonala display | 17.3 inch |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel Iris Xe Graphics |
| Cache | 12288 KB |
| Frecventa Turbo Boost | 4.4 MHz |
| Frecventa nominala | 3.3 GHz |
| Numar nuclee | 10 |
| Arhitectura | Alder Lake |
| Model procesor | 1235U |
| Tip procesor | i5 |
| Producator procesor | Intel |
| Brand | HP |
Prețul pe eMAG »
