Părerile cumpărătorilor despre Mașină de Spălat Rufe ARCTIC APL91423XLW5
Mașina de spălat rufe Arctic APL91423XLW5 are o capacitate de 9 kg și viteză de centrifugare de 1400 rpm. Este echipată cu motor Silent Inverter, funcții precum ExtraSteam și Add-In, și program de autocurățare DrumClean+Steam. Recenziile sunt limitate, dar în general pozitive, cu aprecieri pentru eficiență și funcționalitate. Principala critică se referă la zgomotul produs în funcționare, care este mai mare decât se așteptau unii utilizatori. Capacitatea reală a cuvei este de asemenea pusă sub semnul întrebării de unii utilizatori.
Utilizatorii au apreciat:
- Capacitate mare de 9 kg
- Viteză mare de centrifugare (1400 rpm)
- Motor Silent Inverter pentru eficiență energetică
- Funcția ExtraSteam îmbunătățește calitatea spălării
- Funcția Add-In permite adăugarea de rufe în timpul spălării
- Program de autocurățare DrumClean+Steam
- Eficiență bună în spălare
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomot mai mare în funcționare decât se așteptau unii utilizatori
- Capacitatea reală a cuvei este pusă sub semnul întrebării
- Preț mai mare comparativ cu modelele de capacitate mai mică
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Trepte temperatura | 5 |
| Trepte viteze centrifugare | 4 |
| Programe spalare | Bumbac Delicate Clatire Articole de iarna Sintetice Mixt Anti-pete Stoarcere+Evacuare Eco 40-60 Camasi cu ExtraSteam Jeans/Culori inchise Antialergic cu ExtraSteam Lana/Spalare manuala Geci cu puf cu ExtraSteam Spalare rapida/Expres 14' |
| Durata program rapid | 14 min |
| Durata program ECO | 3 h 38 min |
| Tehnologie | Smart Sensors Eco Heater Design Aqua Surf Motor Silent Inverter ExtraSteam |
| Durata timer | 19 h |
| Functii de siguranta | Sistem electronic de control al balansului Blocare acces copii |
| Consum de energie/100 spalari | 62 kWh |
| Functii | Antisifonare Child Lock Rapid+ DrumClean cu ExtraSteam Add-In |
| Eficienta energetica centrifugare | Clasa B |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa C |
| Greutate | 70 Kg |
| Inaltime | 85 cm |
| Latime | 60 cm |
| Adancime | 55 cm |
| Culoare | Alb |
| Viteza maxima centrifugare | 1400 rpm |
| Tip panou de comanda | Mecanic |
| Tip deschidere hublou | Stanga |
| Nivel zgomot centrifugare | 73 dB |
| Slim | Nu |
| Tip incarcare | Frontala |
| Marime familie | 4 membri 5 membri |
| Capacitate de incarcare | 9 Kg |
| Tip incastrare | Standard |
| Tip masina de spalat | Standard |
| Brand | ARCTIC |
Vezi oferta »
