Părerile cumpărătorilor despre Mașină de Spălat Rufe BEKO WUE7512XWW
Mașina de spălat rufe Beko WUE7512XWW are o capacitate de 7 kg și o viteză de centrifugare de 1000 RPM. Este echipată cu tehnologia SteamCure pentru reducerea cutelor. Utilizatorii apreciază programele disponibile și ușurința de utilizare, deși unii raportează probleme cu zgomotul și stabilitatea la centrifugare.
Utilizatorii au apreciat:
- Funcția SteamCure reduce cutele și împrospătează hainele
- Programul rapid de 14-15 minute pentru spălări rapide
- Ușor de utilizat, cu interfață intuitivă
- Spală eficient rufele
- Design simplu și aspect plăcut
- Posibilitatea de a selecta temperatura și turația la majoritatea programelor
- Funcția de reducere a timpului de spălare este utilă
- Raport bun calitate-preț
- Garanție extinsă de 5 ani prin înregistrare
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomotoasă la stoarcere și evacuarea apei
- 1000 RPM nu stoarce suficient rufele, rămân prea umede
- Programele sunt considerate lungi (multe de 3-4 ore)
- Capacitatea reală de 7 kg este disponibilă doar pentru 2-3 programe
- Unele modele dezvoltă probleme cu placa de bază după perioada de garanție
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Durata program ECO | 207 min |
| Durata program rapid | 14 min |
| Numar programe spalare | 15 |
| Eficienta energetica centrifugare | Clasa C |
| Functii | Extra clatire Fast+ Prewash Urmarire programe speciale AntiCrease DrumClean SteamCure Afisare timp spalare ramas |
| Functii de siguranta | Sistem electronic de control al balansului Blocare acces copii |
| Tehnologie | Aquawave AquaFusion Durable heater SteamCure |
| Programe spalare | Bumbac Sintetice Lenjerie Mix 40°C Outdoor/Sports Xpress Super Short 14' Woollens/HandWash Gentlecare Down Wear SteamCure Hygiene+ SteamCure Shirts SteamCure Eco 40-60 Culori inchise/Jeans Spalare si evacuare |
| Consum anual energie | 173 kWh |
| Consum mediu anual de apa | 9899 l |
| Consum de energie/100 spalari | 78 kWh |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Greutate | 61 Kg |
| Inaltime | 84 cm |
| Latime | 60 cm |
| Adancime | 49 cm |
| Nivel zgomot spalare | 62 dB |
| Culoare | Alb |
| Tip panou de comanda | Mecanic Digital |
| Tip deschidere hublou | Stanga |
| Capacitate de incarcare | 7 Kg |
| Viteza maxima centrifugare | 1000 rpm |
| Nivel zgomot centrifugare | 72 dB |
| Marime familie | 3 membri 2 membri |
| Slim | Nu |
| Tip incarcare | Frontala |
| Tip masina de spalat | Standard |
| Tip incastrare | Standard |
| Brand | BEKO |
Verifică stocul pe eMAG »
Produse similare la preț apropiat
2037 lei
+ 13%
Masina de spalat ingusta cu incarcare superioara Electrolux EW6TN5061FH, 6 kg, 1000 rpm, PerfectCare
Verifică stocul pe eMAG »
