Părerile cumpărătorilor despre Mașină de Spălat Rufe Samsung WD80T4046CX/LE
Mașina de spălat rufe cu uscător Samsung WD80T4046CX/LE este un model cu capacitate de spălare 8kg și uscare 5kg, 1400 RPM. Este apreciată pentru tehnologiile Eco Bubble, Bubble Soak și motorul Digital Inverter. Utilizatorii laudă funcțiile smart, dar menționează probleme cu uscarea și zgomotul.
Utilizatorii au apreciat:
- Combină spălare și uscare într-un singur aparat
- Tehnologia Eco Bubble pentru spălare eficientă
- Funcția Bubble Soak pentru pete dificile
- Funcția Steam pentru igienizare cu abur
- Funcția Airwash pentru împrospătare
- Motor Digital Inverter eficient și relativ silențios
- Economie de spațiu prin combinarea a două funcții
- Design elegant în finisaj inox
- Spală bine și are programe diverse
- Raport bun calitate-preț
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Funcția de uscare nu este foarte eficientă și șifonează rufele
- Zgomotoasă la uscare din cauza motorului 'blower'
- Programele sunt foarte lungi, mai ales cele cu uscare
- Unii utilizatori raportează defecțiuni după scurt timp
- Rămân multe scame după uscare
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Durata program ECO | 6 h 47 min |
| Programe spalare | Bumbac Sintetice Mixt Drum Clean 15' Quick Wash Clatire + stoarcere Hygiene Steam Air Wash Eco 40-60 Spalare si uscare Lana/Delicate |
| Durata program rapid | 15 min |
| Tehnologie | EcoBubble Digital Inverter Air Wash |
| Functii de siguranta | Blocare acces interfata |
| Functii | Child Lock Bubble Soak Final intarziat Motor inverter Spalare cu aburi |
| Programe uscare | Bumbac |
| Nivel zgomot ciclu uscare | 59 dB |
| Capacitate uscator | 5 Kg |
| Consum de putere - program standard | 6.48 kWh |
| Eficienta energetica centrifugare | Clasa B |
| Consum de energie/100 spalari | 326 kWh |
| Eficienta energetica spalare si uscare | Clasa E |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa C |
| Greutate | 66 Kg |
| Inaltime | 85 cm |
| Latime | 60 cm |
| Adancime | 60 cm |
| Accesorii incluse | 1 x Masina spalat |
| Material cuva | Inox |
| Culoare | Argintiu |
| Tip panou de comanda | Mecanic |
| Tip deschidere hublou | Stanga |
| Nivel zgomot spalare | 54 dB |
| Viteza maxima centrifugare | 1400 rpm |
| Nivel zgomot centrifugare | 72 dB |
| Capacitate de incarcare | 8 Kg |
| Marime familie | 4 membri |
| Tip masina de spalat | Cu uscator |
| Slim | Nu |
| Tip incarcare | Frontala |
| Tip incastrare | Standard |
| Brand | Samsung |
Vezi oferta »
