Părerile cumpărătorilor despre Mașină de Spălat Rufe Samsung WD90DG6B85BBU4
Mașina de spălat rufe cu uscător Samsung WD90DG6B85BKU4 combină funcțiile de spălare (9 kg) și uscare (6 kg) într-un singur aparat. Utilizatorii sunt în general mulțumiți de performanța sa, menționând că dacă este folosită conform recomandărilor, hainele nu se șifonează excesiv. Un aspect negativ menționat este că după uscare, hainele nu mai păstrează mirosul de limpezitor. Funcțiile AI Wash, Auto Dispense și WiFi sunt considerate avantaje tehnologice.
Utilizatorii au apreciat:
- Performanță bună când este folosită conform recomandărilor
- Funcții avansate (AI Wash, Auto Dispense, AI Ecobubble)
- Conectivitate WiFi pentru control de la distanță
- Capacitate mare pentru spălare (9 kg) și uscare (6 kg)
- Program Super speed de 39 minute
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Hainele nu păstrează mirosul de limpezitor după uscare
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Durata program rapid | 15 min 39 min |
| Dispensere | Balsam Detergent |
| Numar programe spalare | 25 |
| Functii | Spalare rapida Child Lock Sertar StayClean Control Wi-Fi Final intarziat Motor inverter Auto dispense Drum Clean+ |
| Functii de siguranta | Blocare acces interfata |
| Tehnologie | Digital Inverter AI Control AI Energy AI Wash AI EcoBubble WiFi SmartThings |
| Programe spalare | Lana Bumbac Delicate Colorate Camasi Silent Wash Sintetice Lenjerie de pat Outdoor Uscare bumbac Hygiene Steam Prosoape Uscare sintetice Air Wash Eco 40-60 Spalare si uscare Cloudy day Drain/Spin Drum clean+ Intense Cold AI Wash Clatire si stoarcere Spalare rapida 15 minute Less microfiber Super Speed 39 minute |
| Capacitate uscator | 6 Kg |
| Consum de energie/100 spalari | 308 kWh |
| Eficienta energetica spalare si uscare | Clasa D |
| Eficienta energetica centrifugare | Clasa B |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa A |
| Greutate | 76 Kg |
| Inaltime | 85 cm |
| Latime | 60 cm |
| Adancime | 60 cm |
| Culoare | Negru |
| Tip panou de comanda | Mecanic Digital |
| Viteza maxima centrifugare | 1400 rpm |
| Tip deschidere hublou | Stanga |
| Nivel zgomot centrifugare | 72 dB |
| Capacitate de incarcare | 9 Kg |
| Marime familie | 4 membri 5 membri |
| Tip incarcare | Frontala |
| Slim | Nu |
| Tip masina de spalat | Cu uscator |
| Brand | Samsung |
| Tip incastrare | Standard |
| Durata program ECO | 7 h 32 min |
Mai multe detalii »
