| Specificații | |
| Capacitate baterie | 4700 mAh |
| Blit | Da |
| Tip baterie | Li-Po |
| Caracteristici foto/video | Panorama Slow motion Time-lapse Mod portret Temporizator Night mode |
| Memorie interna | 256 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Porturi | USB Type C |
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 64 MP Telephoto 50 MP Wide 13 MP Ultrawide |
| Rezolutie camera frontala | 13 Mpx |
| Rezolutie video | HD Full HD 4K |
| Functii display | 428 ppi Rata de reimprospatare de 120 Hz 1.07 miliarde de culori Rata de raspuns la atingere 300 Hz |
| Rezolutie (pixeli) | 2616 x 1212 |
| RO-ALERT | Da |
| Dimensiune ecran | 6.74 inch |
| Tip display | OLED |
| Tehnologie | 2G 4G 3G |
| An aparitie | 2022 |
| SAR (W/kg) | Corp: 1.09 W/Kg Cap: 0.43 W/kg |
| Greutate | 209 g |
| Dimensiuni | 8.5 x 75.5 x 162.1 mm |
| Culoare | Argintiu |
| Continut pachet | Telefon Incarcator telefon Cheie SIM Cablu de date USB Type-C |
| Senzori | Barometru Giroscop Amprenta Busola Senzor de proximitate Senzor de lumina Senzor gravitational |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 3.2 GHz 2.75 GHz 2 GHz |
| Versiune sistem operare | EMUI 13 |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi NFC |
| Sistem de operare | EMUI |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Brand | Huawei |
| Tip telefon | Smartphone |
Verifică stocul pe eMAG »
