Părerile cumpărătorilor despre Telefon mobil Nokia 101Q7505H071
Telefonul mobil Nokia G60 este un smartphone de nivel mediu cu conectivitate 5G. Dispune de un ecran luminos cu rată de refresh de 120Hz, o baterie cu autonomie bună și cameră foto decentă pentru prețul său. Rulează Android 12 cu promisiunea actualizărilor până la Android 14. Este construit parțial din materiale reciclabile, oferind un raport calitate-preț bun. Telefonul este dual SIM, dar al doilea slot este partajat cu cardul microSD. Vine cu Android curat, fără aplicații inutile preinstalate.
Utilizatorii au apreciat:
- Baterie cu autonomie bună, poate ține până la 5 zile la utilizare redusă
- Semnal foarte bun, inclusiv conectivitate 5G
- Upgrade gratuit de sistem de operare până la Android 14
- Camera foto face fotografii bune pentru prețul său
- Display luminos cu culori frumoase și rată de refresh de 120Hz
- Construit parțial din materiale reciclabile
- Android curat, bine optimizat
- Plata cu NFC funcționează fără probleme
- Raport calitate-preț foarte bun
- Funcționalitate eSIM
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Nu include încărcător în pachet, doar cablu USB-C la USB-C
- Difuzorul are sunet mono, nu stereo
- Al doilea slot SIM este partajat cu cardul microSD
- Carcasa din spate se zgârie ușor
- Luminozitatea display-ului este mediocră în comparație cu AMOLED
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Capacitate baterie | 4500 mAh |
| Tip baterie | Li-Po |
| Blit | Da |
| Rezolutie video | Full HD |
| Rezolutie camera frontala | 8 Mpx |
| Rezolutie camera principala | 2 MP Depth 5 MP Ultrawide 50 MP Wide |
| Numar camere | 3 |
| Porturi | Jack 3.5 mm USB Type C |
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Memorie RAM | 6 GB |
| Functii display | FHD+ Rata de reimprospatare de 120 Hz |
| Memorie interna | 128 GB |
| Rezolutie (pixeli) | 2408 x 1080 |
| Tip display | IPS |
| Dimensiune ecran | 6.58 inch |
| Altele | Galileo |
| RO-ALERT | Da |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| An aparitie | 2022 |
| Greutate | 190 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 1.10 W/kg Corp: 1.27 W/kg |
| Dimensiuni | 75.9 x 8.6 x 166 mm |
| Culoare | Negru |
| Continut pachet | Telefon Cablu de date USB Type-C |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Amprenta Recunoastere faciala Senzor de proximitate |
| Frecventa procesor | 2.2 GHz |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
| Versiune sistem operare | Android 12 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 695 |
| Numar nuclee | 8 |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Sistem de operare | Android |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sloturi SIM | Hybrid SIM Dual SIM |
| Brand | Nokia |
| Tip telefon | Smartphone |
Vezi pe eMAG »
