Părerile cumpărătorilor despre Televizor HORIZON 65HQ8590U/D
Televizorul Horizon QLED 50HQ8590U/D este un Smart Google TV cu rezoluție 4K Ultra HD și o diagonală de 126 cm. Utilizatorii apreciază calitatea imaginii, sistemul de operare Google TV bine integrat și decodarea bună pe partea de televiziune digitală. Designul este considerat plăcut, deși unii menționează că este cam fragil. Partea audio lasă de dorit, dar este remediabilă cu un soundbar. Unele probleme raportate includ deconectarea frecventă de la WiFi și necesitatea repornirii după întreruperea curentului. Televizorul vine cu o garanție de 5 ani.
Utilizatorii au apreciat:
- Imagine bună cu contrast decent
- Google TV foarte bine integrat, se mișcă bine
- Decodare bună pe partea de televiziune digitală
- Design plăcut
- Se conectează repede la WiFi
- Calitate a imaginii superioară față de alte mărci la același preț
- Garanție de 5 ani fără costuri suplimentare
- Raport calitate-preț bun
- Calitatea materialelor bună
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Sunetul lasă de dorit, necesită soundbar
- Se deconectează/reconectează de la WiFi foarte des
- După întreruperea curentului trebuie repornit din telecomandă
- Design considerat cam fragil
- Atmos nu remediază problemele audio
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Greutate fara stand | 17.4 Kg |
| Greutate cutie | 27.6 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda Smart |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Greutate cu stand | 21 Kg |
| Dimensiune cu stand | 1445.7 x 279.8 x 867.9 mm |
| Dimensiune fara stand | 1445.7 x 78.7 x 834.2 mm |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 102 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 101 kWh |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Consum energie electrica | 200 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Putere difuzoare integrate | 24 W |
| Sistem audio | 2 |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision HLG HDR 10 MEMC |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Dolby Audio |
| Interfata | USB 3.0 1 x RJ-45 2 x USB 2.0 1 x Jack 3.5 mm CI+ slot 1 x AV 4 x HDMI 2.0 |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ HBO Max SkyShowtime |
| Sistem de operare | Google TV |
| Culoare | Negru |
| Claritate imagine | 4K |
| Tehnologie display | QLED |
| Tehnologie speciala | HDR UHD |
| Brand | HORIZON |
| Diagonala display | 164 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Dimensiune cutie | 1610 x 160 x 970 mm |
Vezi oferta »
