Părerile cumpărătorilor despre Televizor Panasonic TN-55W70AEZ
Televizorul Panasonic LED TN-50W70AEZ este un model de 126 cm cu Google TV și rezoluție 4K Ultra HD din 2024. Oferă o imagine de calitate bună, în special în format Dolby Digital. Sistemul de operare Android 11 cu Google integrat permite instalarea multor aplicații. Asistentul Google preinstalat acceptă comenzi vocale și se integrează bine cu dispozitivele smart home. Aplicațiile de streaming funcționează fără probleme. Principalele dezavantaje sunt meniul banal și liniar, și faptul că pornirea se face doar de pe butonul on/off.
Utilizatorii au apreciat:
- Imagine de calitate înaltă în format Dolby Digital
- Sistem de operare Android 11 cu Google integrat
- Asistent Google funcțional cu comenzi vocale
- Aplicații de streaming fără pierderi de semnal
- WiFi dual band (inclusiv 5 GHz)
- Răspunde instantaneu la comenzi, fără lag-uri
- Editare și rearanjare facilă a canalelor
- Screensaver automat cu fotografii din contul Google
- Raport calitate-preț bun
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Imagine banală pe canalele TV fără format Dolby Digital
- Pornirea TV-ului doar de pe butonul on/off
- Locaș baterii telecomandă cu șurub mic, greu accesibil
- Meniu banal și liniar, greu de navigat
- Asamblat în Turcia (posibil calitate inferioară)
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Diagonala display | 139 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2024 |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x HDMI 2 x USB 2.0 1 x Jack 3.5 mm 1 x HDCP 2.3 |
| Format display | Plat |
| Sistem de operare | Google TV |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Inregistrare USB |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Tip procesor | 4K Colour |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG Dolby Vision |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision User mode High Contrast Cinema Mode Game Mode Natural Mode Filmmaker Mode Dynamic Mode |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Surround User Sound Mode Movie Sound Mode Stadium Sound Mode |
| Sistem audio | 2 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 64 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 123 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Dimensiune cu stand | 1233 x 221 x 769 mm |
| Dimensiune fara stand | 1233 x 66 x 711 mm |
| Greutate cu stand | 17 Kg |
| Greutate fara stand | 13.5 Kg |
| Dimensiune cutie | 1369 x 165 x 860 mm |
| Greutate cutie | 22 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Brand | Panasonic |
Vezi oferta »
