Părerile cumpărătorilor despre Televizor Philips 65PUS8319/12
Televizorul Philips AMBILIGHT TV LED 65PUS8319 este un model din 2024 cu diagonală de 164 cm și rezoluție 4K Ultra HD. Rulează TitanOS, un sistem de operare limitat dar rapid. Principala sa caracteristică este funcția Ambilight, care este excelentă chiar și la acest preț accesibil. Calitatea imaginii variază: slabă pe TV, decentă pe streaming, bună pe 4K. Sunetul este descris ca fiind 'înțepător', necesitând un soundbar pentru o experiență audio completă.
Utilizatorii au apreciat:
- Funcția Ambilight excelentă chiar și la acest preț accesibil
- TitanOS rapid și fluid, fără lag în meniu
- Telecomandă ergonomică și iluminată
- Calitate bună a imaginii pe conținut 4K
- Design elegant
- Preț foarte accesibil pentru un televizor cu Ambilight
- Construcție solidă de calitate
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Calitate slabă a imaginii pe canale TV
- Sunet 'înțepător', necesită soundbar pentru experiență audio completă
- TitanOS foarte limitat, nu permite instalarea de aplicații suplimentare
- Setările salvate se resetează la repornire
- Bază TV groasă (peste 10 cm) care afectează montarea pe perete
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Dimensiune fara stand | 1450 x 68 x 834 mm |
| Greutate fara stand | 21 Kg |
| Dimensiune cutie | 1600 x 170 x 995 mm |
| Greutate cutie | 26 Kg |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
| Compatibilitate VESA | 300 x 300 |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Dimensiune cu stand | 1450 x 302 x 905 mm |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 187 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 102 kWh |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ HLG |
| Tehnologii imagine | Pixel Plus Ultra HD Auto Movie |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Sunet AI Mod Noapte Dolby Bass Enhancement Dolby Volume Leveler Dialog clar EQ AI DTS X Personalizarea sunetului |
| Sistem audio | 2 |
| Capacitate stocare | 8 GB |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| Tip procesor | Pixel Precise Ultra HD |
| Mirroring | Android |
| Asistent vocal inteligent | Alexa built in Google assistant ready |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring |
| Sistem de operare | Titan OS |
| An aparitie | 2024 |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x USB 3.0 1 x Jack 3.5 mm CI+ slot 3 x HDMI 2.0 1 x Optical Audio Output |
| Format display | Plat |
| Culoare | Negru |
| Claritate imagine | 4K |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | HDR Ambilight |
| Tip TV | Smart TV |
| Diagonala display | 164 cm |
| Brand | Philips |
Vezi pe eMAG »
