Părerile cumpărătorilor despre Televizor TCL 75T7B
Televizorul TCL QLED 55T7B este un model Smart Google TV de 139 cm cu rezoluție 4K Ultra HD din clasa F. Opiniile sunt împărțite, unii utilizatori considerându-l excelent ca raport calitate-preț, iar alții fiind nemulțumiți de calitatea culorilor și opțiunile limitate. Sunetul este considerat acceptabil. Unii utilizatori au raportat probleme de stabilitate cu aplicațiile care se blochează.
Utilizatorii au apreciat:
- Raport bun calitate-preț
- Calitate bună a imaginii după ajustarea setărilor
- Sunet acceptabil
- Funcționalitate Smart Google TV
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Culori considerate ciudate de unii utilizatori
- Opțiuni limitate comparativ cu alte mărci
- Probleme de stabilitate cu aplicațiile care se blochează
- Sistem de operare mai lent decât la alte mărci
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Compatibilitate VESA | 300 x 300 |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Dimensiune cu stand | 1668 x 346 x 959 mm |
| Greutate cu stand | 23.2 Kg |
| Greutate fara stand | 22.9 Kg |
| Greutate cutie | 33.9 Kg |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac/n/g |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 127 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 210 kWh |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG Dolby Vision |
| Tehnologii imagine | UHD Upscaling Quantum Dot Digital Noise Reduction Adaptive picture |
| Functii gaming | ALLM (Auto Low Latency Mode) Game Bar |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant ready |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Putere difuzoare integrate | 10 W |
| Sistem audio | 2 |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Dolby AC4 DTS Virtual: X Dolby TrueHD DTS-HD |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Tip procesor | Quad core |
| Mirroring | iOS Android |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Chromecast incorporat |
| Sistem de operare | Google TV |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI 1 x Optical CI+ slot 1 x AV |
| An aparitie | 2024 |
| Claritate imagine | 4K |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | QLED HDR |
| Tip TV | Smart TV |
| Diagonala display | 189 cm |
| Brand | TCL |
Mai multe detalii »
