Părerile cumpărătorilor despre Televizor TCL 85T7B
Televizorul TCL QLED 55T7B este un model Smart Google TV de 139 cm cu rezoluție 4K Ultra HD din clasa F. Opiniile sunt împărțite, unii utilizatori considerându-l excelent ca raport calitate-preț, iar alții fiind nemulțumiți de calitatea culorilor și opțiunile limitate. Sunetul este considerat acceptabil. Unii utilizatori au raportat probleme de stabilitate cu aplicațiile care se blochează.
Utilizatorii au apreciat:
- Raport bun calitate-preț
- Calitate bună a imaginii după ajustarea setărilor
- Sunet acceptabil
- Funcționalitate Smart Google TV
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Culori considerate ciudate de unii utilizatori
- Opțiuni limitate comparativ cu alte mărci
- Probleme de stabilitate cu aplicațiile care se blochează
- Sistem de operare mai lent decât la alte mărci
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Compatibilitate VESA | 600 x 400 |
| Greutate cutie | 52.4 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
| Greutate fara stand | 35.1 Kg |
| Greutate cu stand | 35.8 Kg |
| Dimensiune cu stand | 1889.9 x 85.86 x 1166.5 mm |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 350 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 155 kWh |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac/n/g |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Putere difuzoare integrate | 15 W |
| Sistem audio | 2.1 |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Dolby AC4 DTS Virtual: X Dolby TrueHD DTS-HD |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Functii gaming | ALLM (Auto Low Latency Mode) Game Bar |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | UHD Upscaling Quantum Dot Digital Noise Reduction Adaptive picture |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG Dolby Vision |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip procesor | Quad core |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant ready |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Chromecast incorporat |
| Mirroring | iOS Android |
| Sistem de operare | Google TV |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI 1 x Optical CI+ slot 1 x AV |
| Culoare | Negru |
| An aparitie | 2024 |
| Claritate imagine | 4K |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | QLED HDR |
| Tip TV | Smart TV |
| Diagonala display | 215 cm |
| Brand | TCL |
Mai multe detalii »
