Părerile cumpărătorilor despre Televizor Xiaomi ELA5483EU
Televizorul Xiaomi QLED A Pro are o diagonală de 190 cm și rezoluție 4K Ultra HD. Este un model Smart Google TV cu panou QLED real 4K. Oferă o calitate bună a imaginii cu culori vii și luminozitate ridicată. Sistemul de operare Android 11 funcționează decent, dar poate prezenta întârzieri la schimbarea canalelor și în meniuri. Conectivitatea este bună, cu suport pentru WiFi, Bluetooth și diverse dispozitive externe.
Utilizatorii au apreciat:
- Panou 4K real cu culori vii și luminozitate bună
- Raport calitate-preț excelent
- Conectivitate bună (WiFi, Bluetooth)
- Design elegant și subțire
- Compatibilitate bună cu dispozitive externe
- Instalare ușoară
- Suport pentru conținut 4K HDR
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Întârzieri la schimbarea canalelor și în meniuri
- Unghiuri de vizualizare limitate, decolorare din poziții laterale
- Sunet mediocru, distorsionează la volum ridicat
- Android 11 învechit și uneori complicat de navigat
- Telecomandă cu butoane greu vizibile
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Compatibilitate VESA | 200 x 100 |
| Continut pachet | Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda bluetooth |
| Greutate fara stand | 6 Kg |
| Dimensiune cutie | 1081 x 128 x 655 mm |
| Greutate cu stand | 6.1 Kg |
| Sistem audio | 2 |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa G |
| Dimensiune cu stand | 957.4 x 209.1 x 597.8 mm |
| Dimensiune fara stand | 957.4 x 80.7 x 562.2 mm |
| Greutate cutie | 8.4 Kg |
| Putere difuzoare integrate | 16 W |
| Tehnologii audio | DTS Virtual:X Dolby Audio DTS X |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | Quantum Dot MEMC |
| Capacitate stocare | 8 GB |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Chromecast incorporat |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ HBO Max Antena Play Voyo SkyShowtime DIGI Online |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Mirroring | iOS Android |
| Tip procesor | Quad A55 |
| Sistem de operare | Google TV |
| Tehnologie speciala | UHD |
| Format display | Plat |
| Interfata | USB 2.0 3 x HDMI 1 x Optical CI+ slot 1 x AV |
| Culoare | Negru |
| Claritate imagine | 4K |
| Tehnologie display | QLED |
| Tip TV | Smart TV |
| Diagonala display | 108 cm |
| Brand | Xiaomi |
Mai multe detalii »
