Părerile cumpărătorilor despre Imprimantă Multifuncțional Brother DCP1510EYJ1
Multifuncționalul laser Brother DCP-1510E este recunoscut pentru fiabilitatea și calitatea bună a imprimării alb-negru. Consumabilele sunt accesibile, iar utilizarea este simplă. Lipsa duplexului automat și a altor funcții avansate este un minus, dar prețul justifică aceste compromisuri. Este ideal pentru uz casnic sau birouri mici, unde volumul de printare nu este foarte mare. Instalarea este facilă, iar imprimanta funcționează stabil. Viteza de imprimare este decentă pentru categoria sa.
Utilizatorii au apreciat:
- Fiabil și durabil
- Calitate bună imprimare alb-negru
- Consumabile accesibile
- Ușor de utilizat
- Ideal pentru birouri mici
- Instalare simplă
- Funcționare stabilă
- Costuri de operare scăzute
- Compact și ergonomic
- Compatibil cu diverse PC-uri
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Fără duplex automat
- Funcții avansate limitate
- Viteză medie de imprimare
- Nu imprimă color
- Design simplu, fără ecran
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Latime | 385 mm |
| Inaltime | 255 mm |
| Greutate | 7 Kg |
| Limbaj printare | GDI |
| Interfata | USB 2.0 |
| Nivel zgomot | 51 dB |
| Greutate hartie: | 65 - 105 g/mp |
| Frecventa procesor | 200 MHz |
| Lungime | 340 mm |
| Putere consumata | 0.8 W 380 W |
| Sistem de operare compatibil | Linux Microsoft Windows XP Microsoft Windows 7 Microsoft Windows 8 Mac OS X 10.8.x Mac OS X 10.6.8 Mac OS X 10.7.x Microsoft Windows Vista |
| Capacitate memorie | 16 MB |
| Viteza de printare monocrom | 20 ppm |
| Rezolutie printare (DPI) | 2400 x 600 |
| Rezolutie optica (ADF-DPI) | 600 x 1200 |
| Viteza de copiere monocrom | 20 ppm |
| Rezolutie copiere (DPI) | 600 x 600 |
| Capacitate hartie iesire (coli) | 50 |
| Parametrii zoom | 25 - 400% |
| Capacitate hartie intrare (coli) | 150 |
| PN consumabil | DCP1510EYJ1 |
| Culoare | Negru Gri |
| Tip consumabil | Toner |
| Consumabile compatibile | Toner Brother Negru 1000 pagini - TN-1030 Drum Unit Brother Negru 10000 pagini - DR-1030 |
| Volum recomandat de printare (pagini/luna) | 1800 |
| Ciclu de lucru maxim (pagini/luna) | 9000 |
| Tip display | LCD LED |
| Conectivitate | USB |
| Cablu USB inclus | Nu |
| Functii speciale | Imprimare Copiere Scanare Fax |
| Alimentator automat de documente (ADF) | Nu |
| Format general imprimanta | A4 |
| Utilizare | Home & office |
| Functii principale | Printare Scanare Copiere |
| Mod printare | Monocrom |
| Tehnologie printare | Laser |
| Tip produs | Imprimanta multifunctionala |
| Brand | Brother |
Verifică stocul pe eMAG »
