Părerile cumpărătorilor despre Imprimantă Multifuncțional Brother MFCJ3540DWYJ1
Brother MFC-J3540DW este un multifuncțional inkjet color A3 wireless cu duplex, util pentru casă și birouri mici. Își face treaba, dar nu foarte OK pentru volume mari de pagini (vs Konica Minolta laser). Pentru alternare A4-A3 trebuie schimbată mereu hârtia (un singur sertar) - acceptabil pentru imprimantă care nu ocupă mult spațiu. Conectare foarte ușoară prin Wi-Fi, testat pe toate device-urile (laptop, tabletă, telefon) fără probleme. Calitate document pe 'draft' la nivelul așteptărilor, viteză OK. Scanare funcțională. Absența cablului USB surprinzătoare inițial, dar Wi-Fi funcționează atât de bine încât nu mai trebuie. Problema MAJORĂ: consumabile se termină destul de repede (cele standard), consumabile scumpe. XL comandate, curiozitate cât țin. Nu foarte economic să cumperi constant consumabile. Model nou - nu se găsesc cerneluri compatibile, doar originale (scumpe). Culorile nu foarte clare. Tușul se duce foarte repede. Dacă erau cernelurile mai ieftine ar fi fost mult mai OK. Instalare simplă. Tipărește repede, scanează automat inclusiv A3.
Utilizatorii au apreciat:
- Conectare foarte ușoară Wi-Fi pe toate device-urile (laptop, tabletă, telefon)
- Calitate document 'draft' la așteptări, viteză imprimare OK
- Scanare funcțională, scanează automat inclusiv A3
- Instalare simplă, Wi-Fi funcționează atât de bine (cablu USB inutil)
- Nu ocupă mult spațiu, util casă și birouri mici
- Tipărește repede când funcționează optim
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Consumabile se termină FOARTE REPEDE (standard), scumpe constant
- Model nou: NU se găsesc cerneluri compatibile, doar originale scumpe
- Nu economic: dai mai mult pe consumabile decât imprimantă
- Culorile nu foarte clare, tușul se duce foarte repede
- Un singur sertar: trebuie schimbată hârtia la alternare A4-A3
- Nu OK pentru volume mari pagini (vs laser Konica Minolta)
- Vânzător nu acceptă retur pentru produs profesional - atenție
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Greutate hartie: | 80 g/m² |
| Line-up | Brother |
| Numar tavi hartie | 3 |
| Capacitate alimentare automata documente (ADF) | 50 |
| Capacitate hartie iesire (coli) | 100 |
| Capacitate hartie intrare (coli) | 250 |
| Viteza transmisie fax | 33.6 Kbps |
| Latime | 576 mm |
| Inaltime | 305 mm |
| Lungime | 477 mm |
| Sistem de operare compatibil | macOS Windows Linux ChromeOS |
| Greutate | 19.7 Kg |
| Timp de incalzire | 4.6 ms |
| Nivel zgomot | 50 dB |
| Interfata | Hi-Speed USB 2.0 Wi-Fi Ethernet 10/100Base-TX USB 2.0 Host (Front) |
| Capacitate memorie | 256 MB |
| Viteza de copiere monocrom | 25 ipm |
| Rezolutie copiere (DPI) | 600 x 600 300 x 600 |
| Viteza de copiere color | 16 ipm |
| Parametrii zoom | 25 - 400% |
| Viteza de scanare (ADF) | 25 ipm |
| Functii scanner | CIS |
| Rezolutie scanare (DPI) | 1200 x 2400 600 x 600 300 x 600 |
| Rezolutie optica (ADF-DPI) | 1200 x 1200 |
| Format scanner | A3 A4 |
| Tip consumabil | Cartus cerneala |
| Rezolutie printare (DPI) | 1200 x 4800 |
| Viteza de printare monocrom | 28 ipm |
| Functii principale | Printare Scanare Copiere Fax |
| Format general imprimanta | A3 A4 |
| Printare fata/verso (Duplex) | Automat |
| Alimentator automat de documente (ADF) | Da |
| Conectivitate | USB Wi-Fi Retea |
| Continut pachet | 1 x Cablu alimentare 1 x Imprimanta Cartuse de cerneala |
| Tip display | Touchscreen |
| Volum recomandat de printare (pagini/luna) | 2500 |
| Culoare | Alb |
| Functii speciale | Wi-Fi si Wi-Fi Direct NFC |
| Aplicatii printare cloud & mobile | Brother iPrint&Scan Creative Center Easy Scan to Email Enlarge Text Copy Fax Forward to Cloud Note Scan |
| Dimensiune display | 6.8 cm |
| Cablu USB inclus | Nu |
| Utilizare | Home & office Business |
| Mod printare | Color |
| Tehnologie printare | Inkjet |
| Tip produs | Imprimanta multifunctionala |
| Brand | Brother |
Mai multe detalii »
