Părerile cumpărătorilor despre Imprimantă Multifuncțional Brother MFCJ3940DWYJ1
Brother MFC-J3940DW este un multifuncțional color inkjet duplex A3 folosit în birouri de proiectare și acasă. Își face foarte bine treaba, scoate calitativ inclusiv planșe tehnice. Rapiditate foarte bună la schimbare joburi A4-A3. Viteza de imprimare apreciată. Raport calitate-preț foarte bun. Scanează față-verso automat, printează rapid și silențios, scan-urile pot fi trimise direct pe mail. Consumabile la preț accesibil, întreținere ușoară comparativ cu laser. Problema: ca să țină hârtia A3 în sertar, acesta nu se închide până la capăt - minus. Uneori se mai blochează hârtia. Print fotografii acceptabil. Calitatea print OK, economie hârtie cu funcție duplex, cartușele țin destul de multe printuri. Funcționează foarte bine pe scanner și copy conform descrierii. Deocamdată totul OK după câteva luni.
Utilizatorii au apreciat:
- Face treaba foarte bine: planșe tehnice calitative în birou
- Rapiditate excelentă la schimbare joburi A4-A3
- Scanează față-verso automat, printează rapid și silențios
- Scan-uri trimitere directă pe mail, foarte convenabil
- Consumabile preț accesibil, întreținere ușoară vs laser
- Raport calitate-preț foarte bun pentru multifuncțional A3
- Economie hârtie cu funcție duplex, cartușe țin multe printuri
- Funcționează bine scanner și copy, conform descrierii
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Sertar A3 nu se închide până la capăt ca să țină hârtia
- Uneori se blochează hârtia, necesită intervenție
- Print fotografii doar acceptabil, nu excelent
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Viteza transmisie fax | 33.6 Kbps |
| Viteza de copiere color | 16 ipm |
| Parametrii zoom | 25 - 400% |
| Line-up | Brother |
| Rezolutie copiere (DPI) | 600 x 600 300 x 600 |
| Inaltime | 477 mm |
| Viteza de copiere monocrom | 25 ipm |
| Latime | 375 mm |
| Lungime | 576 mm |
| Greutate | 23.3 Kg |
| Interfata | Hi-Speed USB 2.0 Wi-Fi Ethernet 10/100Base-TX USB 2.0 Host (Front) |
| Capacitate memorie | 256 MB |
| Putere consumata | 29 W |
| Greutate hartie: | 80 g/m² |
| Numar tavi hartie | 3 |
| Capacitate alimentare automata documente (ADF) | 50 |
| Capacitate hartie intrare (coli) | 250 |
| Capacitate hartie iesire (coli) | 100 |
| Viteza de scanare (ADF) | 25 ipm |
| Rezolutie optica (ADF-DPI) | 1200 x 1200 |
| Format scanner | A3 A4 |
| Rezolutie scanare (DPI) | 1200 x 2400 600 x 600 300 x 600 |
| Viteza de printare monocrom | 28 ipm |
| Rezolutie printare (DPI) | 1200 x 4800 |
| Aplicatii printare cloud & mobile | Brother iPrint&Scan Creative Center Easy Scan to Email Enlarge Text Copy Fax Forward to Cloud Note Scan Scan to Mobile Scan to Searchable PDF |
| Tip consumabil | Cartus cerneala |
| Dimensiune display | 8.8 cm |
| Volum recomandat de printare (pagini/luna) | 2500 |
| Tip display | LCD LED |
| Alimentator automat de documente (ADF) | Da |
| Culoare | Gri |
| Cablu USB inclus | Nu |
| Continut pachet | 1 x Cablu alimentare 1 x Imprimanta Cartuse de cerneala |
| Conectivitate | USB Wi-Fi Retea |
| Printare fata/verso (Duplex) | Automat |
| Functii speciale | Wi-Fi si Wi-Fi Direct NFC |
| Format general imprimanta | A3 |
| Functii principale | Printare Scanare Copiere Fax |
| Utilizare | Home & office Business |
| Mod printare | Color |
| Tehnologie printare | Inkjet |
| Tip produs | Imprimanta multifunctionala |
| Brand | Brother |
Mai multe detalii »
