Părerile cumpărătorilor despre Imprimantă Multifuncțional Brother MFCL8690CDWYJ1
Brother MFC-L8690CDW este apreciată pentru scanarea duplex dintr-o trecere și printarea rapidă. Utilizatorii notează versatilitatea, cu opțiuni cloud și OCR. Este ideală pentru firme mici, cu tonere ieftine. Calitatea culorilor este bună, dar lentă la color. Per total, oferă performanță profesională, dar unii menționează erori după un an. Este recomandată pentru uz intensiv.
Utilizatorii au apreciat:
- Scanare duplex rapidă.
- Printare duplex automată.
- Conectivitate versatilă.
- Opțiuni cloud multiple.
- Tonere ieftine.
- Calitate bună culori.
- Fiabilă pentru birou.
- Ecran LCD intuitiv.
- Update firmware ușor.
- Raport calitate-preț bun.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Lentă la color.
- Eroare scan după un an.
- Meniu complicat inițial.
- Zgomotoasă.
- Culori imperfect mixate.
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Viteza transmisie fax | 33.6 Kbps |
| Viteza de copiere color | 31 ppm |
| Parametrii zoom | 25 - 400% |
| Rezolutie copiere (DPI) | 1200 x 600 |
| Rezolutie scanare (DPI) | 1200 x 2400 19200 x 19200 |
| Functii scanner | Dual CIS |
| Rezolutie optica (ADF-DPI) | 1200 x 600 |
| Viteza de copiere monocrom | 31 ppm |
| Viteza de scanare (ADF) | 28 ppm 56 ipm |
| Lungime | 435 mm |
| Latime | 526 mm |
| Inaltime | 539 mm |
| Format scanner | A4 |
| Greutate | 27.9 Kg |
| Format fisier | JPEG TIFF XPS |
| Putere consumata | 1230 W |
| Timp de raspuns printare | 15 s |
| Capacitate alimentare automata documente (ADF) | 50 |
| Frecventa procesor | 800 MHz |
| Capacitate memorie | 512 MB |
| Sistem de operare compatibil | Windows Server 2008|Microsoft Windows 8|Windows server 2012|Microsoft Windows 7|Windows Server 2008 R2|Windows Server 2012 R2|Linux CUPS|LPD/LPRng|Microsoft Windows 10|Microsoft Windows Server 2016 |
| Greutate hartie: | 60 - 105g/m2 60 -163g/m2 64 - 90g/m2 |
| Capacitate hartie iesire (coli) | 150 |
| Capacitate hartie intrare (coli) | 250 |
| Rezolutie printare (DPI) | 1200 x 600 600 x 600 |
| Viteza de printare color | 31 ppm |
| Viteza de printare monocrom | 31 ppm |
| Consumabile compatibile | Toner Brother TN-421 Toner Brother TN-423 |
| Tip consumabil | Toner |
| Consumabil pachet | Standard |
| Culoare | Negru Alb |
| Alimentator automat de documente (ADF) | Da |
| Functii speciale | Imprimare Copiere Scanare Fax All in one |
| Dimensiune display | 9.3 cm |
| Volum recomandat de printare (pagini/luna) | 3000 |
| Aplicatii printare cloud & mobile | Mopria AirPrint Google Cloud Print 2.0 Wi-Fi Direct Android Print Service Plugin iPrint&Scan Creative Center Easy Scan to Email Enlarge Text Copy Fax Forward to Cloud Note Scan Office Doc Creator Scan to Mobile Scan to Searchable PDF |
| Conectivitate | USB Wi-Fi |
| Continut pachet | CD Cablu alimentare Certificat garantie Ghid de siguranta produsului Ghid de instalare si configurare rapida Consumabile Cablu telefonic |
| Cablu USB inclus | Nu |
| Tip display | Touchscreen |
| Printare fata/verso (Duplex) | Automat |
| Functii principale | Printare Scanare Copiere Fax |
| Format general imprimanta | A4 |
| Utilizare | Business |
| Mod printare | Monocrom Color |
| Tehnologie printare | Laser |
| Brand | Brother |
| Tip produs | Imprimanta multifunctionala |
Prețul pe eMAG »
